הפקולטה לרפואה

הפקולטה לרפואה על שם עזריאלי ממוקמת בצפת, ומלבד הכשרת רופאים לתארי MD ו-MD-PHD, מכשירה סטודנטים לתארים מתקדמים במדעי ביו-רפואה ומדעי הרפואה לתארי מוסמך (M.Sc) ודוקטור(PhD).

מפגשים קרובים בפקולטה

הקודם
22
יולי
10:00 - 12:00
מפגש עם הפקולטה לרפואה
הפקולטה לרפואה
-
רפואה
תואר שני ושלישי במדעי הרפואה ובריאות, ותואר MD במסלולי תלת, ארבע, שש שנתי.
בחירת מפגש בחירת
מפגש
הוספה ליומן הוספה
ללוח שנה
29
יולי
10:00 - 12:00
מפגש עם הפקולטה לרפואה
הפקולטה לרפואה
-
רפואה
תואר שני ושלישי במדעי הרפואה ובריאות, ותואר MD במסלולי תלת, ארבע, שש שנתי.
בחירת מפגש בחירת
מפגש
הוספה ליומן הוספה
ללוח שנה
הבא
לחקור ולהשפיע על בריאות בני האדם
מה לומדים אצלנו?
תואר מתקדם במחקר (MSc PhD) במדעי הרפואה או בריאות - תכנית הלימודים לתארים מתקדמים מורכבת מעבודת מחקר וקורסים. נושא המחקר של כל סטודנט או סטודנטית יקבע בהתייעצות עם המנחה. הקו המנחה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן הוא מחקר תרגומי - Translational Research בעיקר בתחומים הבאים: ביוכימיה, חקר הסרטן, ביואנרגטיקה, מטבוליזם, פרמקולוגיה, מיקרוביולוגיה רפואית, וירולוגיה, גנטיקה, ביולוגיה חישובית (ביואינפורמטיקה), נוירוביולוגיה, אנטומיה, מורפולגיה, ביולוגיה התפתחותית, אימונולוגיה, מיקרוביולוגיה, ביולוגיה מבנית, ביולוגיה של התא, בריאות הציבור, אתיקה רפואית.

תואר רופא - MD לימודי הרפואה כוללים, בין היתר, את הכרת המנגנונים הגנטיים, התאיים, הביוכימיים, המולקולריים והפיזיולוגיים בגוף האדם, התעמקות במבנה ובתפקוד של הגוף ובמערכות האברים הפנימיים שלו. בעינינו, הקניית ידע, הבנה ומיומנויות הן רק חלק מהכשרתו של הרופא ורופאה. אנחנו רואים בעיצוב אישיותם של הרופאים ורופאות לעתיד מרכיב מהותי של הוראת המקצוע ודוגלים בגישה האנושית למטופל או מטופלת, תוך הקניית מיומנויות תקשורת בינאישית ומתוך יחס של כבוד לו ולמשפחתו. הלימודים הקדם-קליניים מוגשים בצורה אינטגרטיבית רב-תחומית חדשנית, בסדרה של חטיבות למידה או "שדות קליניים", שבהם משולבים המקצועות השונים לפי התהליכים הביולוגיים והפתולוגים השונים. תוכנית הלימוד מקשרת בין הוראת מדעי הבסיס להוראה הקלינית כבר מהשנה הראשונה. ההוראה הקלינית מתקיימת בבתי החולים ובמרכזים האמבולטוריים ברחבי הגליל.
מה חוקרים אצלנו?
לכל סטודנט או סטודנטית האפשרות לבחור שילוב של קורסים שמיועדים להכשירו\ה כחוקר\ת מוביל\ה בתחום המחקר הרפואי בו יבחרו להתמקד.

בתחום מדעי הביו רפואה מתבצעים בפקולטה מחקרים פורצי דרך בחקר סרטן, וירולוגיה, אימונולוגיה, מיקרוביום, פיתוח תרופות, חקר המוח, סכרת, גנטיקה של האדם ועוד.

בתחומי מדעי הבריאות מתבצעים בפקולטה מחקרים בתחומי האתיקה ומדעי האדם, בריאות האוכלוסייה, אפידמיולוגיה סביבתית, חינוך רפואי, ועוד.

על פי התפיסה המיושמת בבתי ספר לרפואה המתקדמים בעולם, הוקמו בפקולטה מרכזי מחקר הכוללים מרכזים מכווני מחלה ולצדם מרכזי מחקר אינטגרטיביים, הכוללים 21 מעבדות מחקר ביו-רפואיות משוכללות ועוד 7 מעבדות מחקר במדעי הבריאות.
מה עושים עם התואר?
הבוגרים ובוגרות שלנו הם לא רק רופאים וחוקרים מעולים, אלא גם בעלי הבנה וידע בסוגיות של בריאות הציבור ובמרכיבים הפסיכולוגיים, החברתיים, התרבותיים, הכלכליים והתעסוקתיים, שהם בעלי חשיבות במניעת מחלות ובהתפתחותן, ובהתמודדות איתן, תוך שימת דגש על ערכי איכות הסביבה, המשפיעים על בריאות האדם.

בוגרי ובוגרות הפקולטה משתלבים במערכת הרפואה, באקדמיה ובמחקר ובמקצועות הבריאות השונים, לרבות אלה הנוגעים לקידום בריאות בקהילה ולחינוך רפואי.
130,000
בוגרים
8,000
קורסים אקדמיים
300
מעבדות
איך מתקבלים
תואר שני MSc
תנאי הסף לקבלה

תואר אקדמי ראשון ממוסד אקדמי מוכר וממוצע ציוני התואר הראשון הוא 76 לפחות.

תנאי קבלה למסלולים השונים
ברוב המחלקות נדרש ממוצע גבוה יותר מ-76 בתואר הראשון. בנוסף, ראש המחלקה רשאי לערוך בחינות כניסה. עקרונית, התואר השני יהיה באותו מקצוע שנלמד בתואר הראשון כמקצוע ראשי או משני. קבלה למקצוע שנלמד כמקצוע משני תחייב, בדרך כלל, לימודי השלמה. ההחלטה הסופית על קבלת המועמדים וקביעת תנאי קבלתם תהיה בידי בית הספר ללימודים מתקדמים. לתנאי הקבלה במחלקה המבוקשת ראה כאן.
תואר רפואה MD

פרטים לגבי נהלי רישום, תנאי קבלה ותהליך המיון ללימודי MD בכל המסלולים/תוכניות, נמצאים באתר הפקולטה.

תואר שלישי PhD
לתואר שלישי ניתן להתקבל ב-3 מסלולים:

מסלול רגיל: בתום לימודי תואר שני במסלול עם תזה.

מסלול ישיר לתואר שלישי: מיועד לבוגרים מצטיינים, המסוגלים להשלים עבודת מחקר מקיפה בתום התואר הראשון ובתוך ארבע שנים מתחילת לימודי הדוקטורט.

מסלול משולב לדוקטורט: שילוב של לימודי תואר שני במשך שנתיים, ועוד ארבע שנות לימוד במסגרת התואר השלישי.
תוכניות לימוד
תואר שני MSc

מדעי הרפואה (עם תזה)

תואר רפואה MD
  • תכנית שלוש-שנתית לסטודנטים וסטודנטיות לרפואה שהשלימו בפועל שלוש שנות לימודים פרה-קליניים ברפואה בחו"ל.
  • תכנית ארבע-שנתית לסטודנטים וסטודנטיות בעלי תואר ראשון.
  • תכנית שש-שנתית לסטודנטים וסטודנטיות בלי תואר ראשון.
  • תכנית MD-PhD: שילוב של תכנית הארבע שנתית לתואר MD עם PhD (2 שנים קדם קליניות, 3 שנים עבודת מחקר- PhD ו-2 שנים קליניות).
תואר שלישי PhD
  • מדעי הבריאות
  • מדעי הרפואה

תחומי מחקר:
ביוכימיה, חקר הסרטן, ביואנרגטיקה, מטבוליזם, פרמקולוגיה, מיקרוביולוגיה רפואית, וירולוגיה, גנטיקה, ביולוגיה חישובית (ביואינפורמטיקה), נוירוביולוגיה, אנטומיה, מורפולגיה, ביולוגיה התפתחותית, אימונולוגיה, מיקרוביולוגיה, ביולוגיה מבנית, ביולוגיה של התא, בריאות הציבור, אתיקה רפואית, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה רפואית, מדעי ההתנהגות, מדעי המוח, אפידמיולוגיה.

איך נרשמים
תואר שני MSc

לפני ההרשמה למועמדות לתואר שני, על הסטודנט לבחור מנחה.

ההרשמה מתבצעת באינטרנט.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בחוברת פרטי מידע.

תואר רפואה MD

מועדי הרשמה כולל פרטי רישום לתוכניות התלת, ארבע, ושש שנתית מפורסמים ברשתות החברתיות ובאתר הפקולטה.

תואר שלישי PhD

לפני ההרשמה למועמדות לתואר שלישי, על הסטודנט לבחור מנחה.

ההרשמה מתבצעת באינטרנט.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בחוברת פרטי מידע.

הרשמו לשני פתוח